LV RU
Jaunumi


Galerija

» Traktori »

Vai Jūs zinājāt, ka chiptuning ir iespējams arī smagajai tehnikai – lauksaimniecības traktoriem, kombainiem, mežistrādes tehnikai? Zemāk – pāris jautājumi un atbildes, kādēļ tas ir nepieciešams un kādu labumu chiptuning dod.

Kas ir chiptuning?
Ar chiptuning palīdzību tiek optimizēta tehnikas dzinēja vadības bloka programmatūra. Tiek izmainīti vairāki dzinēja darbības parametri – degvielas iesmidzināšanas daudzums, moments, turbokompresora spiediens u.c.

Kāds ir chiptuning rezultāts?
Dzinējiem ar turbo kompresoru jaudas (Zs) un griezes momenta (Nm) palielinājums ir no 15 līdz 25 procentiem. Tā rezultātā tiek uzlabots paātrinājums,  kā arī tiek palielināts kopējā veiktā darba apjoms. Daudziem izmantotajiem agregātiem (arkli, zemes frēzes u.c.) ir nepieciešami noteikti motora jaudas/griezes momenta parametri, bet traktora cena būtiski atšķiras, izvēloties jaudīgāku... Šis ir efektīvs paņēmiens, kas ļauj novērst tāda veida problēmas. Vēl jo vairāk – paralēli iespējams iegūt arī degvielas ekonomiju pie „normāliem” braukšanas apstākļiem.

Vai tiešām – lielāka jauda un mazāks degvielas patēriņš?
Palielināts griezes moments būtiski uzlabo motora efektivitāti zemos un vidējos apgriezienos, kas ļauj tam vieglāk darboties tieši šajā diapazonā. Samazināta slodze un motora apgriezieni ļauj ieekonomēt degvielu, sevišķi traktoriem, kas darbojas vairāk kā transports vai kravas vilcēji. 

Kādēļ to nedara pats tehnikas izgatavotājs?
Ražotājs izgatavo tehniku globālajam tirgum. Tādējādi nepieciešams ievērot vairākus parametrus – piemēram, dzinēja izplūdes gāzu standartus, atšķirības gaisa temperatūrā, spiedienā, paredzamā slodze, apdrošināšanas kategorijas utt. Tādēļ ražotājs allaž izvēlas „zelta vidusceļu”, kas būtība nozīmē vienu - visai konservatīvs dzinēja regulējums.

Vai chiptuning neietekmē dzinēja resursu?
Tas ir atkarīgs no tā, cik lielā mērā veiktas modifikācijas. Ja netiek pārsniegti saprātīgi limiti un lietotājs tehniku izmanto „normālos” apstākļos, dzinēja resurss nesamazinās. Tomēr pirms veikt chiptuning, iesakām sazināties ar mums, un izstāstīt par paredzamajiem tehnikas darba apstākļiem un noslodzi.

Vai iespējams veikt chiptuning manam traktoram?
Pārsvarā jā. Mēs esam uzstādājuši modificētas dzinēja vadības programmas John Deere, Valtra, Fendt un citiem traktoriem. Tomēr, ja neatrodat savu traktoru sarakstā, tad sazinieties ar mums pa e-pastu vai tālruni: 67462888 un mēs labprāt atbildēsim.

Kādēļ jāizvēlas CHIPTUNING.LV pakalpojumus?
Tādēļ, ka piedāvājam chiptuning plašam tehnikas lokam. Savu darbu veicam ar atbildību, piemērojoties klienta vajadzībām. Otrkārt tādēļ, ka mēs programmatūras izstrādē sadarbojamies ar austriešu uzņēmumu AllCarTuning, ar kuru iespējām un paveikto varat sīkāk iepazīties šeit.